Co zrobić w przypadku ucisku w plecach, drętwienia prawej strony ciała oraz ból przy przełykaniu?

Witam, mam pytanie bo najpierw czulam jakby cos uciskalo mnie miedzy prawa lopatka a kregoslupem pare miesiecy, potem rozbolal mnie bark z tej samej strony ktory promieniowal do dloni, mialam uczucie jakby mi cala prawa strona z tylu dretwiala, tak jakby zapalenie miesni albo stawow nie wiem, bylam u lekarza dostalam naproxen ,przeszlo mi po kilku dniach. Teraz przyszedl bol w tym samym miejscu tyle ze z przodu, czuje bol przy przelykaniu z prawej strony gardla ,jakby cos stalo mi w przelyku , wszystko z prawej strony. Mieszkam w UK i lekarze tu wszytko bagatelizuja, mialam robiona gastroskopie, scan serca, niby wszytko ok, dostalam tabletki na refluks zadnej roznicy nie czuje, wrecz czasem mam wrazenie ze po tych tabletkach jeszcze bardziej mnie boli, nie wiem co mam robic. przytylam tez w ostatnie pol roku ok 6 kg nie jedzac wiecej niz zwykle, jestem cala spuchnieta, mam nerwice, boje sie ze mam raka bo pale papierosy, bardzo sie denerwuje. czy to moze byc rak bo takie mam wrazenie ze to pod ta lopatka cos mnie uciska dlatego paralizuje mi cala ta prawa strone ciala, mam 42 lata, dziekuje z gory .

Szanowna Pani,
zachęcam Panią do leczenia "nerwicy" metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej, przez skype.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania). Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.

Pozdrawiam serdecznie