Co zrobić w przypadku wykrycia wielowodzia?

Dobry wieczór dzis mi bylo zdiagnozowano wielowodzie w trzeciej ciąży. Jestem w 31. Tyg ciąży..prosze mi napisać czy musze robić jakieś badania na wady dziecka i czy to grozi się urodze wcześniej? Dziękuję mam 25lat

Do przyczyn wielowodzia w ciąży należy między innymi zaliczyć:
choroby nerek u matki,
niewyrównaną cukrzycę kobiety,
konflikt serologiczny w ciąży,
wady wrodzone płodu, np. niedrożność układu pokarmowego, wady ośrodkowego układu nerwowego.
W około 60% wszystkich ciąż wielowodzie nie ma konkretnej przyczyny.