Co zrobić w przypadku zbyt wczesnego wyjęcia krążka antykoncepcyjnego?

Witam, to jest mój pierwszy miesiąc z krążkiem nuvaring. Wcześniej nie stosowałam hormonalnej metody. Założyłam krążek w piątek 8.06 o 23 i powinnam była go wyjąć w piątek 22.06. Jednak źle obliczyłam i wyjęłam o dzień za wcześnie, czyli w czwartek 21.06 o 23. Skoro wyjęłam w czwartek to w kolejny czwartek o 23 muszę zalozyc? Oraz czy ochrona jest zachowana? Czy powinnam stosować dodatkowe środki przez pewien czas? Dodam, iż w dniu wyjecia, oraz dnia następnego uprawialiśmy z chłopakiem seks. Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż nie wiem jak mam teraz postępować. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, proszę zmienić dzień na czwartek, nie robić przerwy dłuższej niż 7 dni.
Teoretycznie ochrona może być obniżona.