Co zrobić w przypadku złego samopoczucia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Nie wiedząc nic o odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, przerwałam zażywanie tabletek w połowie opakowania. Jest to moje pierwsze opakowanie i mam nadzieję że ostatnie. Na trzeci dzień, dzisiaj (czyli nie przyjęłam dwóch tabletek), dostałam krwawienia. Mam odnośnie tego kilka pytań. Czy mimo wszystko powinnam skończyć opakowanie i dopiero wtedy przerwać stosowanie tabletek lub lepiej niech zostawię to tak jak jest teraz? Kiedy prawdopodobnie dostanę "prawdziwą" miesiączkę? Powodem odstawienia przeze mnie tabletek było złe samopoczucie. Niestety zauważyłam, że gdy przyjmuje antykoncepcję drętwieje mi lewa ręka, niesamowicie szybko i często mam w niej uczucie mrowienia, co mnie niepokoi. Mimo iż nie jest to efekt uboczny opisany w ulotce, to jednak mogę go powiązać jedynie z tymi lekami. Czy powinnam zgłosić się do ginekologa? Czy wszystko samo, naturalnie mi się ustabilizuje?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę już nie wracać do tabletek, skoro nie chce ich Pani przyjmować. Miesiączka pojawia się w różnym okresie po odstawieniu tabletek.