Co zrobić w razie dużego bólu po ekstrakcji?

Miałam usuwanego zęba lewa dolna 8. Jestem w 22 tygodniu ciąży. Ząb był w koszmarnym stanie. W ranę została włożona brązowa watka która ma zrobić skrzep i założony jeden szew. Kiedy mogę być pewna, że wszystko jest ok i co zrobić w razie dużego bólu po ekstrakcji? Dodatkowo mam leczoną kanałowo 6 po prawej stronie. Ząb dość mocno bolał. Okazało się że w jednym kanale jest ropa. Teraz założony jest opatrunek z antybiotykiem. Co zrobić jak to zacznie boleć? Czy mam jakieś rozwiązanie prócz apapu?

Witam,

Jeżeli chodzi o leki przeciwbólowe to w pierwszym i drugim trymestrze najlepiej stosować ibuprofen, natomiast w trzecim trymestrze paracetamol. Jeżeli nie zachodzi taka potrzeba najlepiej leków nie brać w ogóle. Pani ząb z wysiękiem ropnym powinien zostać wyleczony kanałowo lub usunięty. Rozwiąże to problem bólu. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski.

Najlepiej poradzić się lekarza prowadzącego ciążę.Można po uzgodnieniu z lekarzem pomóc sobie takimi lekami jak:
paracetamol (np.: Apap, Effferalgan, Panadol, Paracetamol)
ibuprofen (np.: Ibum, Ibuprom, Ibupar, MIG)
kwas acetylosalicylowy (np.: Aspiryn, Polopiryna S)
metamizol (np.: Pyralgina, Re-algin)