Co zrobić w sytuacji, kiedy nie zdążyłam zażyć kilku tabletek?

Przyjmuję Y**** od grudnia (z powodu bardzo bolesnych miesiączek). W niedzielę 13.02.11 dostałam okres, 14.02.11 powinnam wziąć 1 pierwszą tabletkę z nowego blistra, ale tabletki zawsze wysyłała mi mama. Niestety nie doszły one na czas. Przyszły dopiero dzisiaj (kiedy powinnam być już na 5 tabletce). Czy mam teraz zażyć 1 tabletkę, czy czekać na następny cykl? Nie współżyłam przez ten czas.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjęcie pierwszej tabletki z blistra z kilkudniowym opóźnieniem nie daje gwarancji pełnego zabezpieczenia. Z tego też powodu radziłabym nie przyjmować tabletek w bieżącym cyklu i zrobić sobie miesięczną przerwę. W pierwszym dniu miesiączki powróci Pani do tej metody antykoncepcji.
Jeżeli w ostatnim tygodniu nie doszło do zbliżenia, nie ma obaw że mogło dojść do zapłodnienia.

Pozdrawiam