Co zrobić w sytuacji spadku libido podczas przyjmowania leku antydepresyjnego?

Przez okolo miesiac bralam lek CITAL po ktorym spadlo mi libido i mam problemy z orgazmem. Od kilku dni zaczelam brac NEXPRAM. Czy skutki uboczne sa takie same jak po CITALU i czy da sie cos z tym zrobic czy po prostu trzeba sie z tym pogodzic ze przy braniu tych lekow sa takie skutki uboczne?

Szanowna Pani.
Po lekach z grupy SSRI, czyli m.in. cital (citalopram), nexpram (escitalopram) spadek libido jest częsty. Nie należy rezygnować z leczenia, tylko powiedzieć to swojemu lekarzowi psychiatrze na wizycie, który będzie wiedział co można w tym kierunku zrobić.