Co zrobić z 2,5-latkiem, który nie chce pić z kubka?

Ja może trochę nie ten przedział ale nw gdzie to napisać. Mam problem z 2,5 letnim synem nie chce pic z kubka gdy tylko widzi go od razu płacz jedynie pije z butelki ze smoczkiem. Raz schowałam.butelkę na cały dzień i próbowałam go przekonać do kubka pokazywała jak fajnie się pije jakie pyszne picie z kubeczka niestety nic to nie dało synek nie pił przez cały dzień. Jestem załamana nw juz co mam zrobić przecież on musi pić :( błagam o pomoc

Mgr Joanna Mielniczuk

Witam,

Warto stopniowo przyzwyczajać synka do picia z kubeczka. Możecie zacząć od kubeczka ze słomką, kubka niekapka, żeby później przejść do samodzielnego picia z kubka. Proszę zabrać synka na zakupy i niech sam sobie wybierze taki kubeczek, jaki mu się spodoba. To zachęci go do przetestowania wybranej rzeczy. Ponad to podawaj mu w kubeczku napój jaki lubi najbardziej, rezygnując jednocześnie z podawania go w butelce. Im szybciej wprowadzicie te zmiany, tym łatwej zmienicie nawyki dziecka.

Pozdrawiam ciepło

Może warto zacząć od słomki? Bywa to dla dzieci dodatkowo atrakcyjne i może zachęcić.
Warto także poeksperymentować z różnymi dostępnymi na rynku kubeczkami, które stanowią przejście między butelką a zwykłym kubeczkiem.

Witam,
Można włączyć syna w proces wyboru jego kubeczka - kolor, ulubieni bohaterowie, korzystać z przejściowych form kubki ze słomką, niekapki.
Myślę, za ważny jest spokój. Na pewno w końcu znajdziecie dobre rozwiązanie.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Balicka