Co zrobić z budową ciała typu gruszka?

Witam, mam 18 lat jestem dziewczyną. Waże 50-52 kg, wzrost 156 cm. Moja budowa ciała to gruszka:(:(:( Wiem, jest to uwarunkowane genetycznie, aczkolwiek chciałabym jakoś schudnąć, poprzez dietę i ćwiczenia, ale nie wiem jakie:( Strasznie mnie to męczy :(

Witam
Powinna się Pani cieszyć, że ma Pani typowo kobiece kształty.
Taki typ sylwetki podoba się mężczyznom, więc głowa do góry.
Pani BMI mieści się w zakresie normy, stąd nie ma powodów do popadania w kompleksy.

Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy).
Najlepsze będą ćwiczenia angażujące mięśnie w rejonie pośladków i ud. Dobre efekty może przynieść:
- odwodzenie bioder w pozycji stojącej (do ćwiczenia można wykorzystać także specjalne gumy rozciągające, które wymagają włożenia w ćwiczenie większej siły)
- różnego rodzaju wykroki (można wykonywać ze sztangą, z hantlami lub bez nich)
- odwodzenie biodra w leżeniu bokiem
- odwodzenie uda w bok w klęku podpartym na podłodze
- prostowanie biodra w pozycji stojącej
- prostowanie biodra w klęku podpartym
- prostowanie biodra w leżeniu przodem
- unoszenie miednicy w leżeniu tyłem czy
- unoszenie miednicy ze stopami ułożonymi na ławeczce.
Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej. Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta na siłowni, gdzie można skorzystać z wielu specjalistycznych przyrządów, a także fachowej porady trenera, który zawsze pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane poprawnie i zmotywuje do systematyczności.

Obwód pupy, bioder i ud pozwalają zmniejszyć zajęcia aerobiku.
Są to: ABF, rowery (spinning), fat burning (zajęcia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej), step (zajęcia na stepie), dance (układ choreograficzny, taneczny) oraz magic bar (zajęcia ze sztangami i dużą ilością wypadów i przysiadów).
Warto także wykorzystać wakacje i wybrać się na wycieczkę rowerem czy pojeździć na rolkach (intensywna praca dolnych części ciała).

Proszę także wprowadzić kilka przydatnych nawyków żywieniowych, które ułatwią kontrolę masy ciała:

•    wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło)
•    spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości)
•    włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców
•    ograniczenie dodawanego cukru
•    ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.
•    zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.)
•    włączenie do jadłospisu ryb

Pozdrawiam