Co zrobić z krwawiącą długo raną?

Witam. Przy tarciu ziemniaków rozciąłem sobie palec, a dokładniej opuszek palca prawej dłoni. Rana jest jakby przepołowiona. Krwawienie udało się opanować, ale za każdym razem, gdy nacisnę palec rana zaczyna krwawić. Co robić ?

Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio na konsultację do chirurga lub na SOR najbliższego szpitala. Rana może wymagać zaopatrzenia chirurgicznego np. szycia.