Co zrobić z moim problemem ze wzwodem?

Szanowni Państwo. Mam 18 lat i masturbuję się od czasów gimnazjalnych. Bywało, że masturbowałem się nawet codziennie lub co dwa dni. Od kilku miesięcy robię to coraz rzadziej i próbuję z tym skończyć, ale ostatnio pojawił się u mnie problem ze wzwodem. Miałem nawet 2 sny erotyczne, po których doszło u mnie do erekcji. Po masturbacji zaczęło mnie coś boleć w brzuchu (prawdopodobnie pęcherz) oraz mam wrażenie, że mój penis się zmniejszył i jest bardziej miękki (jakkolwiek to nazwać). Podczas wzwodu nie jest już tak sztywny i stojący jak był kiedyś, a po wzwodzie, kiedy nic mnie już nie podnieca od razu zwisa, a było tak, że jeszcze parę minut mi stał. Mam też problem z oddawaniem moczu, po załatwieniu się czuję jakbym nie do końca się wysikał, ale to pojawiło mi się już wcześniej. Ogólnie to czuję się wzdęty. Myślę, że ktoś z lekarzy to przeczyta i spróbuje mi pomóc. Proszę o wyrozumiałość. Z poważaniem Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Z Pańskiej wiadomości wyłaniają się co najmniej dwa problemy. Uważa Pan, że ograniczenie masturbacji doprowadza do pojawienia się snów erotycznych i ma Pan rację. Towarzyszące tym snom erekcje nie są jednak powodem do niepokoju. Jest to naturalny sposób, w jaki organizm radzi sobie z nierozładowanym napięciem seksualnym. Mimowolny wytrysk nasienia w czasie snu (tzw. polucja) jest objawem dojrzałości seksualnej i występuje u większości mężczyzn. Bardziej niepokojące wydają się być opisywane przez Pana objawy bólowe oraz uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza po mikcji. Ogólne uczucie wzdęcia może świadczyć o tym, że pęcherz jest powiększony i nadmiernie wypełniony. Przyczyną takiego stanu może być upośledzona drożność dróg moczowych, np. w kamicy, zwężeniu cewki na tle zapalnym lub pourazowo. Zastój moczu może prowadzić do poważnych problemów z nerkami, a diagnoza tego stanu wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą, który uzupełni wywiad chorobowy i wykona niezbędne badania laboratoryjne.