Co zrobić z nadmiarem skóry po schudnieciu?

Trzy miesiące temu rzuciłam palenie, przez co przytyłam 10 kg. Pięć razy w tygodniu jeżdżę na rowerku stacjonarnym po 30 km. Odżywiam się różnie, czasami jem coś rano czasami nie. Później wszystko zależy od czasu, ale średnio 3 posiłki dziennie i od godziny 19 nie jem już nic. Piję średnio litr wody mineralnej dziennie plus trochę soków. Schudłam 3 kg i nie bardzo wiem czy za szybko? Ponieważ na udach... głównie na pośladkach zrobił mi się jakby nadmiar skóry...wygląda to okropnie. Jak się wypnę i skóra naciąga mi się na pośladku to ładnie wygląda, ale jak tylko stanę prosto...strasznie. Co mam z tym zrobić? Dodam, że od trzech miesięcy smaruje się żelem, kremem antycellulitowym... bez efektu. Nadal pośladki są brzydkie. Proszę o pomoc co mam zrobić. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim proszę się nastawić na to, iż proces regeneracji skóry może zająć kilka miesięcy.
To, co może Pani zrobić to:

1. postawić na codzienną aktywność fizyczną - mięśnie efektywnie "podtrzymują" skórę, ruch zwiększa także jej dotlenienie
2. nie rezygnować z dalszego stosowania kosmetyków ujędrniających
3. skorzystać z zabiegów w salonie kosmetycznym (m.in. z masaży). Dobre efekty dają bicze szkockie.

Pozdrawiam