Co zrobić z nieprzyjemnym zapachem z ust?

Dzień dobry, Od kilku lat borykam się z problemem nieprzyjemnego zapachu z ust. Konsultowałam się już z wieloma lekarzami, zrobiłam tomografię zatok, usunęłam migdałki, odwiedziłam też kilku gastrologów. Gastrolodzy mówili, że to choroba refluksowa przełyku, ale żadne leki nie działają. Myślałam o metodzie Streeta, ale nie wiem gdzie można ten zabieg wykonać oraz czy jest ku temu wskazanie. Bardzo proszę o opinię. Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Choroba refluksowa przełyku wymaga oceny nasilenia objawów oraz występowania ew. zmian w przełyku (oceny dokonuje się podczas gastroskopii). Dużą wartość diagnostyczną ma również pH-metria przełykowa z manometrią (pozwolą również ocenić wydolność dolnego zwieracza przełyku). Przed ew. postępowaniem zabiegowym sugerowałbym wykonać ww. badania i skonsultować się z chirurgiem ogólnym lub gastroenterologiem. Warto również udać się na wizytę do lekarza stomatologa w celu oceny stanu uzębienia i ew. leczenia.