Co zrobic z plamkami na twarzy?

Mam 17 lat i od jakiegoś juz czasu na mojej buzi tzn głownie na policzkach pojawiają mi się  czerwone plamki które strasznie mnie bola i pieką;/ i musze od razu nałożyć na nie krem Bambino żeby przestały troszkę bolec jednak i to czasem nie pomaga. Najczęściej pojawiają się  jak wejdę do drogerii (chyba ze względu na perfumy i w ogóle) oraz jak znajduje się  w ciepłych pomieszczeniach i jest mi gorąco moja buzie nagle obsypują te nieszczęsne plamki;/ Próbuje zakryć je pudrem ale i tak to nic nie daje bo po chwili schodzi puder i one się pojawiają. Chciałabym mieć w końcu normalna buzie bardzo proszę o pomoc bo juz sama nie wiem co mam z nimi zrobić:( Bardzo dziękuje!
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W pierwszej kolejności należy ustalić co jest przyczyną powstawania zmian. Mogą mieć one podłoże alergiczne. Raczej nie są to zmiany spowodowane przez trądzik.
Wskazana jest wizyta u lekarza - może najlepiej rozpocząć od lekarza rodzinnego- po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz określi do jakiego specjalisty, i czy w ogóle jest taka potrzeba, należy się udać.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl