Co zrobić z raną po usuwaniu torbieli?

Witam, miałem usuwana torbiel włosowatą czego efektem jest ogromna rana Ok 7x5x5 głęboka. Lekarz kazał robić opatrunki tylko nie wposmnial jak często czy co 10 h wystarczy? I czy wskazane jest pozostawienie na teoche czasu rany odkrytej w celu „pooddychania”?

Lek. Wojciech Zygmunt

Zmiana opatrunku 2 razy dziennie powinna wystarczyć, chyba, że zauważy pan, że to nie wystarczy. Odsłonięcie rany powinno być krótkie i należy uważać, by jej nie zanieczyścić, gdyż istnieje ryzyko nadkażenia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.