Co zrobić z synem, który jest uzależniony od jedzenia?

szukam lekarza ktory pomoze mojemu synowi wyleczyc sie z nadmiernego jedzenia ,jest uzalezniony od jedzenia.Syn jest pelnoletni mieszka w Warszawie, i tam szukamy pomocy, wizyta jak najszybciej jest potrzebna.Dziekuje za szybka odpowiedz.

Witam Pana,
Nie wspomina Pan nic o tym, jaki tryb życia Pana syn prowadzi.
Czy syn przeżywa lub przeżywał jakieś stresujące sytuacje?
Czy w jego życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Jak syn funkcjonuje od strony psychologicznej?
Jak długo trwa problem?
Problemy, które Pan opisuje mogą być reakcją obronną
ludzkiej psychiki na stres, lęk, przeżywane emocje,
czy traumatyczne przeżycie w przeszłości.
Psychika i ciało stanowią integralną i współzależną całość .
Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają
na procesy fizjologiczne i vice versa.
Przy dużym stresie układ nerwowy, który zarządza całym organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.
Osoby, które spożywają duże ilości jedzenia, chociaż nie odczuwają głodu, objadając się, nie kontrolując przy tym ilości spożywanego pokarmu, zwykle rozładowują na krótki okres czasu napięcie powstałe np. w wyniku stresu.
Żeby skutecznie uwolnić się od kompulsywnego objadania się,
potrzebna jest praca nad emocjami, umysłem, psychiką
i tym wszystkim co kojarzy się z jedzeniem i sprawia,
że człowiek sięga po jedzenie, nie bacząc na konsekwencje.
Wskazana jest odpowiednia psychoterapia, która rozpoznaje
źródła psychicznych uwarunkowań związanych z potrzebą
jedzenia, wzmacnia poczucie kontroli, uczy strategii lepszego
radzenia sobie z emocjami, ze stresem i wzmacnia
poczucie własnej wartości.
Zachęcam syna do osobistego omówienia problemu z psychologiem.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry,

Zalecałabym osobistą konsultację w Poradni Leczenia Uzależnień (m. in. zaburzeń odżywiania) celem diagnostyki symptomatycznej oraz profesjonalnego leczenia (na byłaby potrzeba gotowości/otwartości Syna).

Serdeczności i pomyślności Państwu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605