Co zrobić z tą dolegliwością i jak się jej pozbyć?

Witam ostatnio jechałem busem do innego miasta 4 godziny i po podróży pojawiły się problemy z wypróżnianiem. Cały czas mam zaparcia i problemy z brzuchem. Podejrzewam że to przez podróż bo nie mam problemów nerwicowych ani niczym się nie stresuje. Rok temu jadąc do tego samego miasta miałem ten sam problem, przy dłuższej podróży nad morze również. Niestety przez ten problem zauważyłem również pogorszenie stanu skóry twarzy. Co mogę zrobić z tą dolegliwością i jak się jej pozbyć. Pije wodę i jem trochę owoców.

Niestety zaparcia po podrózy to częsty problem, wydaje się mieć podłoże psychologiczne i dotyczy głównie kobiet. Jasne, że nie jest to żadna diagnoza ;-) Może po prostu w podróży za mało Pan pije. Poza tym wielogodzinne siedzenie nie sprzyja dobremu przesuwaniu się mas kałowych.

Na początek proponuję przed i w dniu podróży zadbać o dobre nawodnienie, a każdą przerwę w podrózy wykorzystać na ruch :-)