Co zrobić z tamponem po usuwaniu zęba?

Witam. Wczoraj wieczorem miałam usuwaną górną lewą 8. Stomatolog kazał po pół godzinie wypluć gazik. Na temat tamponu który umieścił w dziurze po zębie nie powiedział nic. Dzisiaj kuzynka mówiła że jej dentysta kazał też usunąć tampon żeby nie wdało się zakażenie. Teraz jestem w kropce bo przychodnia w której byłam nie jest dziś czynna a ja nie bardzo wiem co w takim razie robić z tym tamponem. Z góry dziękuję za odpowiedz

Jeżeli lekarz nie zalecił usuwania zawartości zębodołu po usuniętym zębie to proszę tego w żadnym wypadku nie robić, podejrzewam, że jest to opatrunek, który się sam wchłonie. W najbliższym czasie proszę się udać do Lekarza, żeby to skonsultować.