Co zrobić z wrastającym paznokciem?

Witam mam pewien problem od zeszłego roku jest to problem a największym paznokciem u stopy. Pazur zaczął się wrastać przez pierwszy moment nie wiedziałam co się dzieje poprzez to Ze pracowałam w ciepłych warunkach pomyślałam ze odparzony okazało się ze przez dłuższy czas wrastał się. Chirurg usunął tylko jedna cześć paznokcia zrywając ją i zakładając szwy. Natomiast było to w październiku roku 2017 i paznokieć do tej pory nie zagoił się. Palec boli jest spuchnięty mam problem z zakładaniem jakiegokolwiek obuwia od strony zerwania gdzie paznokieć podobno musiał przebić się przez ciałko jest ogromna rana pod spodem paznokcia również spod spodu ciagle wypływa ropa od prawie pół roku nie mogłam go obciąć udało się to dopiero teraz i mam dziwne wrażenie ze paznokieć zaczął wrastać się od drugiej strony. Co mogę zrobić z tym ? Dodam ze jestem w Holandii pracuje na codzień po 10-11 godzin jest to dosyć uciążliwe, czy zdecydować się na ponowne zerwanie paznokcia czy czekać na dalsze postępowanie w gojeniu ?

Lek. Michał Lenard

Z pewnością konieczna będzie ponowna wizyta u chirurga, który będzie mógł zbadać palec i ocenić jakie postępowanie należy zastosować. Pozdrawiam!