Co zrobić z wystającym hemoroidem?

Chciałbym zadać dość wstydliwe pytanie bo boje się iść do lekarza z tym. Od jakiegoś czasu- pół roku wystaje mi prawdopodobnie jeden hemoroid (tak jedna poduszeczka, poza tym nic więcej) możliwe ze podrażniłam się przy wypróżnianiu i od tego czasu tak mi zostało choć nic nie boli. Jednak ze względów estetycznych chciałabym coś z tym zrobić.powinnam zacząć stosować jakiś krem lub czopek? Czy to zminimalizowałoby to? Nie pójdę do proktologa w żadnym wypadku.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wszystkie maści i czopki na hemoroidy mają na celu złagodzenie objawów w czasie zaostrzenie choroby, stosowanie ich obecnie raczej nie przyniesie rezultatu. Bez wizyty u proktologa raczej nie da się nic zrobić.
Pozdrawiam