Co zrobić, żeby schudły mi uda i zniknęły rozstępy?

Dzień dobry. Mam ok. 160 cm wzrostu i ważę ok. 60 kg. Najbardziej martwią mnie moje grube uda i brzuch, a ponadto na udach po zewnętrznej i wewnętrznej stronie mam rozstępy i na tej wewnętrznej części są to czerwone smugi, które nie chcą zniknąć, choć używałam już wielu kremów. Ćwiczę od paru tygodni, ale nie przynosi to oczekiwanych efektów. Co zrobić? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za każdą radę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Twoje rozstępy mają barwę czerwoną, co oznacza, że jest jeszcze szansa ich zmniejszenia. Kiedy staną się białe, nic już nie zdziałasz. Najlepszym sposobem na ich zmniejszenie jest stosowanie kremów przeciw rozstępom lub głęboko nawilżających oraz udanie się do kosmetyczki na specjalistyczne zabiegi (mezoterapia, mikrodermabrazja, laseroterapia i inne).

Jeśli chodzi o ćwiczenia, potrzeba czasu, aby były widoczne ich efekty. Na tkankę tłuszczową w okolicach brzucha polecam:

1. Klasyczne brzuszki - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem zrób skłon tułowia do przodu. Połóż się z powrotem na plecy. Przy ćwiczeniu miej napięte mięśnie brzucha.
2. Skośne brzuszki - połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy postaw na podłodze. Weź wdech i z wydechem wykonaj skręt tułowia, kierując prawy łokieć ponad lewe kolano. Połóż się na podłodze. Rób ćwiczenie naprzemiennie w obie strony.
3. Połóż się na plecach, ramiona ułóż po bokach w jednej linii z barkami. Ugnij kolana i przyciągnij nogi do klatki piersiowej, tworząc z nią kąt 90 stopni. Weź wdech i z wydechem przenieś nogi na prawą stronę, bez odrywania barków od podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Dodatkowo powinnaś zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Na koniec muszę podkreślić, że nie masz nadwagi i nie musisz się odchudzać, dlatego najlepsza dla Ciebie będzie regularna aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie.

Pozdrawiam.