Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pan do psychologa dziecięcego, który wskaże konkretne ćwiczenia, które będą wspierały rozwój mowy u syna. Niestety nie wiem z Pana opisu nic o charakterystyce i przebiegu choroby - dlatego niewiele można w tym zakresie poradzić. Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Proszę się udać do logopedy lub/i psychologa dziecięcego, ewentualnie terapeuty Metody krakowskiej. To jak dziecko zacznie się komunikować zależy od nasilenia objawów choroby. Z Pana opisu niestety nic więcej nie można powiedzieć.
By coś więcej powiedzieć musiałby Pan udzielić odpowiedzi na pytanie, m.in. czy występują dodatkowe sprzężenia z autyzmem, jak dziecko się komunikuje, czy nawiązuje kontakt, współpracuje na zajęciach, jak funkcjonuje w przedszkolu, na jakie terapie uczęszcza.
Jednak najlepiej będzie udać się do specjalisty.
Pozdrawiam,

umów wizytę 0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
69 poziom zaufania

Witam
Podstawowe pytanie czy dziecko chodzi na terapię logopedyczną? I kolejne jakie inne ścieżki terapeutyczne są uruchomione? Jeśli chodzi to o postępy oraz dodatkowe ćwiczenia w domu proszę zapytać terapeutę.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety