Co zrobić, żeby chłopak zapomniał o byłej i zaangażował się ponownie w związek?

Spotykam się z chłopakiem, właściwie zachowujemy się jak para, ale nie jesteśmy razem. Widac że mu na mnie zależy i nie rozumiałam czemu nie chce ze mną byc. Niedawno dowiedziałam się że chodzi o dziewczynę która kiedyś go zraniła, i teraz on nie potrafi się zaangarzowac ponownie w związek, boi się tego. Ciągle mówi że jest zagubiony i nie wie co ma robic.. Próbowałam z nim o tym rozmawiac, chciałam mu pomóc, pokazac że może na mnie liczyc ale bez rezultatu. Co mam robic? To trwa już niemal rok.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
W sprawach sercowych trudno cokolwiek radzić, bo nie ma „złotych recept” na udany związek. Każda para jest inna i ma inną historię. Nie mam pojęcia, jakie intencje wobec Ciebie ma chłopak, z którym się spotykasz, czy rzeczywiście Cię kocha i wiąże z Tobą poważne plany, czy jesteś dla niego jedynie „pocieszeniem” po rozstaniu z wcześniejszą dziewczyną, czy traktuje Cię jako „alternatywę”, a gdy nadarzy się okazja, będzie chciał wrócić do eks. Napisałaś, że jesteście praktycznie jak para, ale nie jesteście ze sobą oficjalnie razem. Być może chłopak, z którym się spotykasz, nie jest faktycznie jeszcze gotowy na nowy związek, bo rozczarował się bardzo na poprzedniej dziewczynie i boi się teraz zaufać komukolwiek. Na pewno czas jest Twoim sprzymierzeńcem. Myślę, że Twój chłopak może potrzebować tego czasu, by przekonać się, że naprawdę traktujesz go poważnie, że chcesz z nim być i go nie skrzywdzisz, jak wcześniejsza partnerka. Zachęcam Cię też do przeczytania artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jak-rozpoznac-ze-twoj-facet-wciaz-mysli-o-swojej-bylej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby psychoterapia dla Pani Przyjaciela, do której może Go Pani zachęcić
To jest to, jak może Mu Pani pomóc...
Dla Pani również proponowałabym zwyczajną rozmowę z psychologiem, dzięki której uzyskała by Pani wgląd w Wasza relację.

Życzę Pani tylko udanych wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

Zachęciłabym opisanego mężczyznę do konsultacji psychologicznej oraz rozpoczęcia pracy nad przełamaniem lęku związanego z bliskością i zranieniem, którego doświadczył - o ile są to faktycznie zgłaszane motywy jego niewchodzenia w związek.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl