Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić, żeby chłopak zapomniał o byłej i zaangażował się ponownie w związek?

Spotykam się z chłopakiem, właściwie zachowujemy się jak para, ale nie jesteśmy razem. Widac że mu na mnie zależy i nie rozumiałam czemu nie chce ze mną byc. Niedawno dowiedziałam się że chodzi o dziewczynę która kiedyś go zraniła, i teraz on nie potrafi się zaangarzowac ponownie w związek, boi się tego. Ciągle mówi że jest zagubiony i nie wie co ma robic.. Próbowałam z nim o tym rozmawiac, chciałam mu pomóc, pokazac że może na mnie liczyc ale bez rezultatu. Co mam robic? To trwa już niemal rok.
KOBIETA ponad rok temu

Palenie papierosów w ciąży jedną z przyczyn ADHD

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! W sprawach sercowych trudno cokolwiek radzić, bo nie ma „złotych recept” na udany związek. Każda para jest inna i ma inną historię. Nie mam pojęcia, jakie intencje wobec Ciebie ma chłopak, z którym się spotykasz, czy rzeczywiście Cię kocha i wiąże z Tobą poważne plany, czy jesteś dla niego jedynie „pocieszeniem” po rozstaniu z wcześniejszą dziewczyną, czy traktuje Cię jako „alternatywę”, a gdy nadarzy się okazja, będzie chciał wrócić do eks. Napisałaś, że jesteście praktycznie jak para, ale nie jesteście ze sobą oficjalnie razem. Być może chłopak, z którym się spotykasz, nie jest faktycznie jeszcze gotowy na nowy związek, bo rozczarował się bardzo na poprzedniej dziewczynie i boi się teraz zaufać komukolwiek. Na pewno czas jest Twoim sprzymierzeńcem. Myślę, że Twój chłopak może potrzebować tego czasu, by przekonać się, że naprawdę traktujesz go poważnie, że chcesz z nim być i go nie skrzywdzisz, jak wcześniejsza partnerka. Zachęcam Cię też do przeczytania artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/jak-rozpoznac-ze-twoj-facet-wciaz-mysli-o-swojej-bylej. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby psychoterapia dla Pani Przyjaciela, do której może Go Pani zachęcić To jest to, jak może Mu Pani pomóc... Dla Pani również proponowałabym zwyczajną rozmowę z psychologiem, dzięki której uzyskała by Pani wgląd w Wasza relację.

Życzę Pani tylko udanych wyborów, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0

Witam, Zachęciłabym opisanego mężczyznę do konsultacji psychologicznej oraz rozpoczęcia pracy nad przełamaniem lęku związanego z bliskością i zranieniem, którego doświadczył - o ile są to faktycznie zgłaszane motywy jego niewchodzenia w związek. Pozdrawiam serdecznie, Małgorzata Mazurek www.synovial.pl

Psycholog. Autorka publikacji w czasopismach psychologicznych i medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy