Co zrobić, żeby ciąża była bezpieczna?

Witam. Jestem w 6 tyg. Ciazy. 7 lat temu usunieto mi szyjke macicy. Bardzo sie boje ze moge stracic dziecko, gdyz mieszkam w uk i wizyte mam dopiero za 6 tyg. Nie wiem co mam robic, caly czas lerze aby nie doszlo do poronienia. Staralismy sie 5 lat o dziecko i udalo sie, ale tu lekarzy to nie interesuje. Panie doktorze co musze zrobic aby ciaza byla bezpieczna i jaki porod mnie czeka? Naturalny czy Cc? Bardzo sie boje i nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc i rade co dalej. Dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Co do porodu wszystko zależy od dalszego przebiegu ciąży. Co do ciąży to oczywiście odpoczynek, leżenie itp, sądzę, że może być konieczność założenia odpowiedniego szwu. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.