Co zrobić, żeby donosić do końca ciążę?

Witam Jestem w 26 tygodniu ciąży.jest to 3 ciąża.Pierwsza zakończyła się sukcesem,druga-puste jajo płodowe i zabieg czyszczenia macicy.na ostatnim usg dopochwowym lekarz zauważył rozszerzone ujście wewnętrzne szyjki macicy w kształt litery v na 19 mm.szyjka mierzy 40 mm.Zalecił stosowanie 2 razy dziennie luteiny dopochwowo i leżenie.Co mogłobyc przyczyną tego i czy jest jakas szansa na polepszenie tego stanu? Co jeszcze mogłbym zrobić dodatkowo aby donosic do końca ciąże. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepsze co może Pani zrobić to stosować się do zaleceń lekarza, niewydolność szyjki to dosyć częsty stan i trudno powiedzieć co może być przyczyną. Proszę przyjmować leki i prowadzić oszczędzający tryb życia.