Co zrobić, żeby dziecko przesypiało całe noce?

Mój synek ma 9 miesięcy, w ciągu dnia śpi dwa razy po godzinie. O godzinie 19 jest kąpany, dostaje kaszkę na noc, później mleko i około 20 zasypia. W nocy budzi się mniej więcej co 2 godziny, a o godzinie 3 budzi się i bawi się do godziny 6 nad ranem. Nie zaobserwowałam u niego żadnych objawów, więc kolki raczej nie ma, głodny też nie jest, bo jeść nie woła. Więc, co może być tego przyczyną?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Z przedstawionego przez Panią opisu wynika, że dziecko jest raczej pogodne i nie obserwuje Pani niepokojących objawów oprócz budzenia się w nocy:)

Najprawdopodobniej niestety jest tak, że dziecko właśnie w taki sposób realizuje potrzebę snu, wysypia się i domaga się aktywności.

Każde dziecko indywidualnie realizuje potrzebę snu i ma inne zapotrzebowanie na długi sen:) Ta potrzeba zmienia się z czasem i niedługo maluch powinien sypiać dłużej, rezygnując z drzemania w ciągu dnia:)

Pozdrawiam