Co zrobić żeby dziewczyna dała mi drugą szansę ?

Witam. Ostatnio zerwała ze mną dziewczyna. Powodem zerwania było to że przestaliśmy sobie ufać. A dlaczego? Ponieważ zrywała ona ze swoim byłym przez parę ładnych miesięcy, mówiąc mi podczas tego okresu, że z nim zerwała, a potem okazywało się, że potrzebuje kolejnej rozmowy z nim. Takie sytuacje miały miejsce kilka razy, ale ja jej wybaczałem to i dalej czekałem. Ostatecznie w sierpniu postawiłem ją pod ścianą i zażądałem dojrzałej decyzji. Po tym zerwała z nim, ale po tych wszystkich sytuacjach ciężko mi było uwierzyć w to. Ostatnio nie wytrzymałem, ponieważ gdy to ja chciałem być wsparciem dla niej podczas egzaminów poprawkowych ona była przy nim, tłumaczyła to wszystko tym, że pomagała mu w zadaniach. Nie czułem się osobą od której chce wsparcia. To wszystko spowodowało we mnie straszne emocje, przez które uciekłem się do kłamstwa, czego strasznie żałuję. Także zacząłem rozmawiać o tym z dobrym kolegą, który wtrącił się do tego wszystkiego. To właśnie przez to wtrącenie się kolegi jak mi powiedziała postanowiła ze mną zerwać. Tak ta cała sytuacja wyglądała. Ja dalej ją kocham, i nie chcę jej stracić, chcę walczyć o nią. 2 dni po rozstaniu pojechałem do niej. Niestety nie spotkałem jej, podobno wyjechała gdzieś do koleżanki tak mi powiedziała jej siostra. Umówiłem się wtedy z jej siostrą i z nią porozmawiałem. Powiedziała mi żebym dał dziewczynie trochę czasu. Siostra dziewczyny powiedziała mi, że mam w niej wsparcie (ale nie wiem o co chodzi). Chciałem wtedy przeprosić dziewczynę za wszystko i prosić o druga szansę. Tak jak już pisałem nie spotkałem jej, miałem wtedy kwiaty dla niej i przekazałem je jej przez siostrę, chociaż nie chciałem żeby to tak wyszło. Proszę o porady, co zrobić żeby to wszystko ułożyło się pozytywnie. Chcę dalej z nią być.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

W relacji dwojga osób zaufanie jest bardzo istotne. Dlatego ważne jest, by być względem siebie szczerymi i na bieżąco wyjaśniać bolesne i trudne kwestie. Wtrącanie się w relację osób trzecich, szczególnie w chwilach kryzysu może prowadzić do pogłębiania się problemów. Wynikające z tego nieporozumienia mogą być przyczyną rozpadu związku. Dlatego warto wyjaśnić sprawy, które doprowadziły do Waszego rozstania. Wszystkie te niejasności należałoby wyjaśnić między Panem a dziewczyną. Inne osoby mogą dodatkowo skomplikować sprawy.

Warto, żeby umówił się Pan z nią bezpośrednio na taką rozmowę, bez pośrednictwa siostry, czy innych osób. Może Pan do niej zadzwonić, napisać maila czy poprosić ją osobiście. Wybierzcie termin, który będzie dogodny dla Was obojga i spotkajcie się, najlepiej na neutralnym terenie, np. na spacerze w parku. Warto do takiej rozmowy się przygotować i stworzyć listę spraw do omówienia. Sądzę, że nie tylko Pana ostatnie zachowanie, które doprowadziło do zerwania przez dziewczynę należałoby wyjaśnić. Jej zachowanie również nie wpływało pozytywnie na Waszą relację.

Warto w ogóle ją zapytać, co do Pana czuje i czy chce z Panem dalej budować swoją przyszłość. Jeśli ona będzie chciała odbudowywać Wasz związek to warto od razu ustalić reguły, według których będziecie postępować. Zaufanie można odbudować, więzi także. Wymaga to jednak wspólnych chęci i zaangażowania. Spotkania partnerki z byłym chłopakiem powodowały, że czuł się Pan zagrożony. Tę kwestię należałoby poruszyć i zastanowić się, jak możecie dojść w tej sprawie do porozumienia. Dobrze, żeby powiedział Pan partnerce, że chce być dla niej wsparciem i chce Pan służyć jej pomocą w trudnych chwilach.

Warto opowiedzieć o uczuciach, które towarzyszą Panu, kiedy ona spotyka się z byłym. Jeżeli zbyt trudno będzie Panu powiedzieć o tym wszystkim, może Pan napisać do ukochanej list i w nim wyjaśnić swój punkt widzenia sprawy. W takim liście, jak i w rozmowie warto zawrzeć swoje oczekiwania względem partnerki i odbudowy związku. Wyjaśniając trudne kwestie i dochodząc do wspólnych wniosków na temat przyszłości, będzie Pan mógł przekonać się, czy partnerka chce kontynuować związek z Panem  i czego od Pana oczekuje.

Pozdrawiam

Dobry Wieczór Panu,

Jestem za tym, by Pan pozwolił Dziewczynie i sobie na danie przestrzeni dla tej relacji.
Bo im bardziej by Pan naciskał, to tym bardziej pojawiałby się opór u Dziewczyny.

Życzę Panu żeby się Wam udało!
irena.mielnik.madej@gmail.com