Co zrobić żeby efekty uboczne leku citabax były mniejsze?

Witam lekarz psychiatra przepisał mi citabax .Mam naród depresji i stanów lekowych. Okropnie boję się efektów ubocznych leków .Pierwsze 4 dni mam brać 10 mg później 20 i z tym mam właśnie pytanie czy jak zacznę brać od 5mg kilka dni , później 10 czy wtedy lek lepiej się przyjmie a skutki uboczne będą mniejsze?

Witam! Leki tej grupy zaczynają działać po 2-4 tygodniach ich przyjmowania. Stosujemy wzrastające dawki lub w pierwszym okresie leczenia leki przeciwlękowe działające ad hoc. Z tym, że "ten dodatek" trzeba w miarę szybko odstawić, gdyż ma potencjał uzależniający. Powodzenia W. Ł.