Co zrobić, żeby jeszcze schudnąć?

Witam! Mam 15 lat. Ważę 82 kg, przy wzroście 180 cm. Chciałabym schudnąć ok. 10 kg albo więcej. Nigdy nie podejmowałam żadnej diety. Od jakiegoś czasu chodzę na koszykówkę 1,5 h w tygodniu, do szkoły chodzę pieszo, czyli mam zapewnioną godzinę spaceru dziennie + czasami zajęcia dodatkowe, na które też uczęszczam pieszo. Słodycze jem od czasu do czasu. Co jeszcze zrobić, żeby schudnąć?

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Jesteś bardzo wysoka, szybko urosłaś, miałaś zapewne duży apetyt, bo Twój organizm potrzebował większej dawki energii, no i przedobrzyłaś. Mimo to chcę Cię przestrzec przed stosowaniem restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu, m.in. spowodować niedobory żywnościowe, zahamowanie miesiączki a także efekt jo-jo.

Dlatego w Twoim przypadku podstawą będzie trwała zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Zadbaj również o systematyczną aktywność fizyczną.

Pozdrawiam