Co zrobić, żeby konflikt krwi zniknął?

Witam moja grupa krwi to 0RhD ujemny męża B Rh dodatni co zrobić by zniknął konflikt krwi?

Szanowna Pani!

Macie Państwo niezgodność w zakresie czynnika Rh , a nie konflikt serologiczny.
Zeby zapobiec konfliktowi serologicznemu, po urodzeniu pierwszego dziecka-jeżeli jego grupa krwi będzie RhD (-) ujemna, to Pani otrzyma immunoglobulinę.Na pewno lekarz prowadzacy Pani ciążę o wszystkim Panią poinformuje.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka

W pierwszej ciąży nie ma konfliktu,jeśli dziecko oddziedziczy gupę męża, po porodzie dostanie Pani szczepionkę zapobiegającą powstawaniu przeciwciał.