Co zrobić żeby mieć płaski brzuch i boczki w 5 miesięcy?

Witam, mam 14 lat ważę 65.7.kg jestem wysoka 1.66cm ....Jestem na diecie jem 3 posiłki dziennie na śniadanie pije pól szklanki mleka odtłuszczonego i 4 ciastka pełno ziarniste na obiad sałatkę trochę ryby albo ciemny makaron itd.. na kolacje jem jogurt albo musli .... Zależy mi żeby mieć płaski brzuch szczupła sylwetkę do wakacji chce uzyskać ten efekt tzn. za 5 miesięcy chce mieć płaski brzuch i szczupła sylwetkę chce tez pozbyć się  boczków... ostatnio biegam na bieżni 25 min dziennie ale nie widzę efektów brzuch jaki był takie jest :(:( Co mam zrobić żeby mieć płaski brzuch?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 23,63 i znajduje się na 90 percentylu. Oznacza to, że jesteś na granicy nadwagi i prawidłowej masy ciała.

Twój jadłospis jest bardzo ubogi - brakuje w nim mięsa, jaj, nasion roślin strączkowych, mało jest warzyw i owoców. Nie wspomniałaś o tłuszczach, metodach jakimi są przygotowywane posiłki.
Powinnaś zbilansować swoją dietę - zadbać o to, aby była różnorodna i zawierała wszystkie produkty z wymienionych grup:

pełnoziarniste produkty zbożowe (razowe/żytnie pieczywo, grube kasze, pełnoziarniste makarony, ryż brązowy), mleko i jego przetwory (bez cukru i słodkich dodatków), chude mięso, ryby, jaja, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce.

Polecałabym zapoznać się z ćwiczeniami na stronie www.abccwiczenia.pl i wybranie takich, które są odpowiednie dla Twojej grupy wiekowej. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie się na dodatkowe zajęcia sportowe - taniec, łagodne sztuki walki, aerobic dla dziewcząt.

Pozdrawiam