Co zrobić żeby mieć płaski brzuch i troszkę schudnąć?

Jestem nastolatką w wieku 16lat. Moja masa ciała to 51/52kg. Wcześniej biegałam codziennie i robiłam brzuszki rano i wieczorem ale z czasem się to zmieniło. Podejmowałam próbę odchudzania była to dieta niskokaloryczna. W mojej rodzinę jest kilka osób, które są otyłe. Nie byłam u lekarza w sprawie otyłości, dlatego, że nie jestem otyła, tylko chciałabym się pozbyć brzucha i mogłabym też troszkę schudnąć. Śniadanie 06.00godz; jogurt. II Śniadanie10.40 godz;bułka. Obiad 15.00; ziemniaki ze schabowym mała porcja. Podwieczorek 16.30; coś słodkiego. Kolacja 18.00 godz; kanapka jedna, dwie. Każdego dnia moje posiłki są inne. Cały czas piję wodę niegazowaną i niekiedy kawę. Od ostatniego czasu zdarza się, że podjadam między posiłkami i to jest ten problem. Nie choruję na choroby przewlekłe.
ponad rok temu

Witam,

Nie zalecę Pani diety nie wiedząc, czy rzeczywiście ma Pani nadwagę (nie mogę tego stwierdzić, ponieważ nie podała Pani wzrostu).
Odpowiedź na podobne pytanie znajdzie Pani pod adresem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jaka-diete-i-cwiczenia-zastosowac
Z przedstawionego przez Panią schematu żywienia wynika, iż przerwy między kolejnymi posiłkami są zbyt długie.
Optymalna ilość to 4-5 posiłków dziennie, w odstępach 3 godzinnych.

POZDRAWIAM