Co zrobić, żeby narzeczony przestał palić papierosy?

Witam. Mój narzeczony pracuje jako informatyk. Jesteśmy razem od ponad 3,5 roku. Co jakiś czas (podobno) sobie popala papierosy,bo twierdzi,że to go odstresowuje. Hmm ale mnie się wydaje,że On popala potajemnie.Że nie, jak mówi "od czasu do czasu" tylko częściej. Proszę mi powiedzieć, czy da się to jakoś sprawdzić ? Żeby go przyłapać ? A jak mogłabym z nim porozmawiac ? On nie lubi ze mną na ten temat rozmawiać,bo robiłam to zbyt często. I nic nie wskórałam.
KOBIETA ponad rok temu

skoro Pani wie, że podpala - to po co go przyłapywać? Jest to dorosły mężczyzna i podjął decyzję (lub każdorazowo podejmuje) aby palić. Nie może Pani nic zrobić - jeśli będzie czuł z Pani strony próby kontroli czy " zakazywania" będzie Palił tym bardziej.

Dzień Dobry Pani,

Niestety nie ma Pani za bardzo wpływu, żeby Pani Narzeczony przestał palić, taką decyzję może On podjąć w sposób tylko świadomy.

Czy nie lepiej byłoby dla Pani i Narzeczonego, że skoro pali, to niechaj robi to swobodnie, bez ukrywania, a Pani bez sprawdzania..., bo dużo idzie na to energii...?

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
irena.mielnik.madej@gmail.com