Co zrobić, żeby nie kłócić się z mężem?

sytuacja wygląda tak: od 2 lat jesteśmy po ślubie mamy 2 letnią córeczkę, z którą do niedawna siedziałam w domu. 2 miesiące temu po raz 3 straciłam ciąże siedział w szpitalu ale nie wspierał mnie. nie moge o tym zapomnieć. miesiać temu zaczęłam pracę i zaczęły się kłótnie z mężem. Mój mąż uważa że go zaniedbuję, nie szanuje tego co dla mnie robi i jest zazdrosny. co mogę zrobić żeby te kłótnie się skończyły. Kocham bardzo mojego meża ale mam dość tych kłótni. proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Pary zgłaszające się na terapię, najczęściej twierdzą, że kłócą się " o nic", o błahostki.
Błahostki, to temat zastępczy, prawdziwe źródło konfliktu leży w naszych zranionych uczuciach.
Narastają żale i pretensje, czym ich więcej, tym częstotliwość kłótni wzrasta.
Kłótnie, niestety nie prowadzą do rozwiązania problemow.
Napisała Pani, że zaczęły się, kiedy Pani wróciła do pracy, wspomniała Pani, że mąż jest zazdrosny.
Kiedy przebywała pani w domu, on, mąż miał wszystko pod kontrolą, a teraz, świadomość, że nie możne kontrolować , kiedy Pani przebywa poza domem, wywołuje w nim uczucie dyskomfortu
.
Najlepszym rozwiązaniem byłaby pomoc specjalisty.
Pozdrawiam
Dorota Kotarska

Witam Panią,
z Pani opisu wynika, że przechodzicie teraz wiele zmian i trudnych sytuacji, które mogą powodować wiele napięć i scysji w związku. Utrata dziecka i pójście do pracy mogą powodować wiele stresu zarówno dla pani jak i dla męża, ale też na pewno Waszego dziecka. Zmieniają się reguły życia domowego, harmonogram dnia, jest mniej czasu, a w związku z tym również możliwości zaspokajania własnych potrzeb. Przede wszystkim zawsze trzeba próbować rozmawiać i docierać do źródła problemu, najlepiej podejść spokojnie do rozmowy i zapytać małżonka np.: w jakich sferach czuje się zaniedbany i co chciałby, aby się zmieniło. Później możecie podyskutować na temat tego co w obecnej sytuacji jest dla was obojga możliwe i ustalić jakieś kompromisowe rozwiązanie.

Witam,
na podstawie opisu, jaki Pani przedstawiła, odnoszę wrażenie, że kłótnie, których być może bezpośrednim wyzwalaczem był Pani powrót do pracy, dotyczą- choć nie jest to wprost wyrażane- głębszych spraw. Niebagatelne znaczenie może tu mieć fakt, że stracili Państwo dzieci. Nie znam pary, u której taka strata nie pozostawiłaby śladu.
Również sugeruję rozważenie decyzji o podjęciu terapii małżeńskiej.
Pozdrawiam
Justyna Owczarek- Skoneczna