Co zrobić, żeby nie odczuwać popędu seksualnego?

Bardzo proszę o odpowiedz Chciałbym już w ogóle nie odczuwać popędu seksualnego z pewnej przyczyny. Bardzo mi na tym zalezy. Chcialbym byc juz obojetny na seks.

Dzień dobry!

Popęd seksualny, potrzeby seksualne są objawem zdrowia i znakiem prawidłowego funkcjonowania ciała i psychiki. Niestety (albo na szczęście) nie jest możliwe całkowite i bezproblemowe zniesienie potrzeb seksualnych. Istnieją metody farmakologiczne (stosowane w przypadku przestępców seksualnych z zaburzeniami preferencji, np. pedofilii itp.), ich skuteczność nie jest jednak ani pewna ani całkowicie bezpieczna. Stosowanie ich u młodego zdrowego człowieka "na życzenie" byłoby okaleczeniem i niosło ryzyko skutków ubocznych. Warto, żeby spotkał się Pan z seksuologiem (psychologiem bądź lekarzem) i omówił przyczynę, sytuację, dla której uważa Pan, że utrata popędu byłaby dla Pana najlepszym rozwiązaniem. Z pewnością specjalista znajdzie inne możliwości rozwiązania.

Pozdrawiam!

Być może te przyczyny są faktycznie istotne.
Polecam wizytę u lekarza seksuologa - proszę szczerze porozmawiać, co Pana niepokoi.
Zapewne jest wyjście z sytuacji, niekoniecznie za pomoca blokady popędu, choć i to czasami jest praktykowane, raczej bardzo rzadko...
Pozdrawiam. JW.