Co zrobić, żeby normalnie jeść i nie przybierać na wadze?

Mam 13 lat i ważę 44 kg przy wzroście 158 cm. W marcu tr zaczęłam się 'odchudzać', ponieważ moja waga 50 kg zaczęła mi przeszkadzać. Jadłam prawie tyle co nic, chodziłam głodna, ale byłam zadowolona. Faktycznie schudłam sporo w krótkim czasie, bo aż 4 kg. Waga utrzymywała się mimo że jadłam bardzo mało, więc jeszcze bardziej zmniejszyłam ilość kalorii. Obecnie moja waga waha się między 43 a 44 kg, niestety jeśli jem więcej niż 700 kcal dziennie tyję. Chciałabym móc jeść normalnie. Co robić?

Witam serdecznie,
Zwiększaj stopniowo kaloryczność diety, a jednocześnie dorzuć nieco aktywności fizycznej. Spożywaj posiłki regularnie, o stałych porach, najlepiej 4-5x dziennie rozkładając pokrycie zapotrzebowania energetycznego na cały dzień. Ostatni posiłek spożywaj 3 godziny przed snem.