Co zrobić, żeby otarcie pieprzyka na policzku u 4,5-miesięcznego dziecka zagoiło się?

Witam! Mój 4,5 miesięczny syn ma pieprzyk na policzku. Od dwóch tygodni obciera sobie to miejsce od ubrań np. kurtki lub gdy śpi. Skóra wokół tego pieprzyka zrobiła się bardzo czerwona i jest trochę zdarta. W ubiegłym tygodniu byliśmy u dermatologa, który przepisał maść FUCIDIN CREAM. Niestety ta maść pomogła na 4 dni. Na chwilę obecną mam wrażenie, że jest gorzej. Przemywam ranę octeniseptem. Co mogę jeszcze zrobić, żeby to otracie się zagoiło. Dziękuję za odpowiedź. Jola R.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego. Adekwatnie do aktualnego stanu klinicznego zostanie wdrożone odpowiednie leczenie.

Proponuje poprosić lekarza prowadzącego o skierowanie do Por. chir. onkolog. dzieci do instytutu matki i dziecka w w-wie, p.dr Magdalena Rychłowska!!! zż