Co zrobić, żeby pozbyć się tego lęku karmienia?

witam, moje dziecko ma 6 miesięcy, karmię piersią i dalej chcę to robić, jednak wstydzę się karmić w miejscach publicznych... :( nie wiem, skąd we mnie ten lęk, przecież to naturalne, ale mimo to ciągle mam opory... co zrobić, żeby pozbyć się tego lęku?

Dzień dobry,

Matki karmiące swoje dzieci w miejscach publicznych nikogo już dziś nie szokują, przeciwnie – wzbudzają raczej sympatię i zrozumienie. To efekt XX-wiecznej zmiany obyczajów, ale również zasługa położnych i lekarzy, którzy od kilkudziesięciu już lat propagują karmienie piersią. Stało się to wręcz modne i dobrze widziane. Ta naturalna czynność może być dla niektórych krępująca. Dlatego tak ważne jest zachowanie pewnej dyskrecji podczas karmienia – ze względu na siebie, oraz na innych. Żeby uniknąć krępujących sytuacji podczas karmienia poza domem warto włożyć wygodny strój, który umożliwi szybkie i dyskretne przystawienie dziecka do piersi. Bluzka na guziki i odpinany biustonosz dla mam pozwoli nakarmić malca bez konieczności odsłaniania czegoś więcej, niż trzeba.
Szukanie zacisznego miejsca do karmienia to nie tylko kwestia dyskrecji i zachowania intymności. Cisza jest potrzebna również dziecku, który na pewno woli jeść w spokoju, a nie w zgiełku miasta.
Dlatego warto odsunąć się na bok, jak najdalej od ludzi i samochodów.

Pozdrawiamy,
Zespół Emolium (w konsultacji z działem medycznym Sanofi oraz położną prof. Beatą Piętą)