Co zrobić, żeby schudnąć i nie stracić motywacji?

Witam, mam na imię Zuzia, mam 17 lat. Mam 170 cm wzrostu i 64 kg wagi. Już od jakiegoś roku chudnę i tyję. Chciałabym ważyć 56 kg. Jak może mi się to udać? Co jakiś czas zaczynam kolejne diety cud, które kończą sie efektem jo-jo. Każdego kolejnego dnia zaczynam zdrowe odżywianie, które wieczorem kończy się napadem jedzenia. Jem wtedy wszystko, co będzie w zasięgu mojego wzroku, nawet jeżeli jestem już najedzona. Ostatnio zaczęłam używać tabletek przeczyszczających, aby pozbyć się nadmiaru tych kalorii. Czy to już bulimia? Trwa to jakieś 2 miesiące, a samo takie jedzenie co najmniej pół roku. bardzo proszę o odpowiedź, i dziękuję za przeczytanie mojego pytania. Zuzia

Witam,

Twoje BMI wynosi 22,14. Na siatce centylowej odpowiada to 75 centylowi. Masz prawidłową masę ciała i nie musisz się odchudzać.

Myślę, że po stosowaniu diet o bardzo dużych restrykcji kalorycznych, to normalne, że wygłodniała rzucasz się na jedzenie. Problem pojawia się w momencie, gdy jedzenie, liczenie kilokalorii, przeczyszczanie staje się obsesją, jednym z głównych punktów w Twoim życiu. Myślę, że warto, abyś skonsultowała się z psychologiem. Jeśli nie masz możliwości konsultacji vis-a-vis możesz skorzystać z portalu www.abcanoreksja.pl. Możesz tam zadać pytania, jeśli takowe posiadasz.

Głowa do góry. Masz prawidłową masę ciała, szkoda życia na zamartwianie się kilogramami. Na pewno jesteś piękną dziewczyną.

Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam ciepło.