Co zrobić, żeby schudnąć z dolnej części ciała?

Mam 160 wzrostu, 58 kilogramów,16 lat. W mojej rodzinie nikt nie ma otyłości. Mój problem jest taki że cały tłuszcz jest na nogach a górna część jest szczupła, to wygląda nieproporcjonalnie i mi bardzo przeszkadza. Jakieś 5 miesięcy temu zaczęłam jeździć na rowerku stacjonarnym z nadzieją że tłuszcz z czasem zniknie, lecz on tylko rozbudował moje łydki i uda. Proszę o radę jak powinnam się odżywiać i jakie ćwiczenia powinnam wykonywać. Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

W związku z tym, że masz 16 lat i Twój organizm jeszcze się rozwija nie powinnaś stosować drastycznej diety odchudzającej. Możesz starać się wykluczyć z diety słodycze oraz fast foody i gazowane napoje słodzone, ograniczyć produkty mączne, tłuszcze i ziemniaki. Jedz więcej warzyw i owoców oraz pij dużo wody mineralnej.

Najlepszym wyjściem jest wprowadzenie aktywności fizycznej. Dobrze, że jeździsz na rowerku, jednak pamiętaj o podstawowych zasadach. Po ćwiczeniach (a w miarę możliwości także przed) należy rozciągnąć mięśnie. Przykładowy zestaw ćwiczeń rozciągających mięśnie nóg znajdziesz tutaj: http://wdziek.info/stretching-czesc_2.html. Na rowerku należy jeździć przy najmniejszym obciążeniu, w przeciwnym razie mięśnie będą się rozbudowywać.
Możesz spróbować też innych sportów: szczególnie korzystne jest bieganie (pamiętaj o rozciąganiu!), także skakanka, stepper, czy basen.
Dodatkowo polecam ćwiczenia na mięśnie nóg, przykładowo 8 minute legs, czy Tamilee Webb legs. Odpowiednio podkreślone mięśnie nóg z pewnością poprawią ich wygląd.
pozdrawiam