Co zrobić, żeby się nie budzić?

Od jakiegoś czasu nie mogę spać. Mój mąż wyjeżdża do pracy o 5 rano i gdy tylko wyjeżdża samochodem, budzę się. Wystarczy, że pies zaszczeka, ja od razu się budzę i nie mogę już spać. Tak jest od kilku tygodni. Cały czas jestem zmęczona, w pracy nie mogę się skupić, nie mam siły jeść. Zmieniłam okna, ale to nic nie pomaga. Wystarczy zapalić samochód, a ja już się budzę. Dłużej nie dam rady. Kiedyś o mało nie zemdlałam. Nie chcę brać tabletek nasennych, ponieważ nie chcę się uzależnić. Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

 Joanna Moczulska-Rogowska

Witam.

Problemy ze snem mogą mieć wiele przyczyn. Często wywołane są stresem, problemami emocjonalnymi, lękiem. Spokojny sen jest niezbędny dla dobrego funkcjonowania organizmu. Napisała Pani o osłabieniu, zaburzeniach w koncentracji uwagi i problemach z apetytem – objawy te mogą wynikać z zaburzenia snu i warto skonsultować je z lekarzem. Oprócz wizyty u lekarza polecam Pani konsultację u psychologa, w związku z tym, że problemy ze snem często mają podłoże psychiczne.

Zapraszam do zapoznania się z poniższymi artykułami:
http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-bezsennosci
http://portal.abczdrowie.pl/psychoterapia
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-dobry-sen

Pozdrawiam serdecznie!

Ciągłe zmęczenie, osłabienie i problemy ze snem mogą być objawami depresji, ale też innych chorób. Trudno jest postawić diagnozę po tak krótkim opisie, dla tego zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa, najlepiej psychoterapeuty. Specjalista przeprowadzi z Panią wywiad kliniczny co pozwoli mu rozeznać się w Pani sytuacji, znaleźć przyczynę problemu, oraz pomóc Pani w zażegnaniu trudności.
Leki nasenne to ostateczność, warto zająć się problemem, a nie tylko jego objawami. To bardzo dobrze, że jest Pani do nich negatywnie nastawiona.