Co zrobić, żeby stać się bardziej otwartym?

Witam, Mam 26 lat, mój problem polega na tym że jestem dość zamknięty na ludzi. Moje życie towarzyskie nie zadowala mnie, jeszcze do niedawna nie miałem praktycznie znajomych (jakieś pół roku temu zacząłem nad sobą pracować). W towarzystwie nowych osób praktycznie się nie odzywam, nie zagaduję, potrzebuję dużo czasu żeby się otworzyć, z zewnątrz wygląda to na grubiaństwo... Chciał bym wiedzieć co mogę zrobić żeby stać się bardziej otwartym, bo czuję się nie w swojej "skórze"

Witam,
gorąco polecam skonsultowanie się z psychoterapeutą, z którym może pan podjąć wspólną decyzję czy np. psychoterapia byłaby dla pana dobrym wyjściem. Terapia własna może pozwolić znaleźć przyczyny pana "zamknięcia" (czy jest to np. lęk czy może coś innego), powody dla których nie może pan w towarzystwie czuć się tak swobodnie jakby chciał i sposoby zmiany tej sytuacji, Polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne, o którym może pan przeczytać np. tu: http://poznacsiebie.pl/blog

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki

Witam,
polecam spotkania z psychologiem i poszukanie przyczyn swojej skrytości i ograniczonego zaufania. Proponuje również wzięcie udziału w treningu interpersonalnym podczas którego nauczy się Pan rozumienia zachowań własnych i innych osób, nabędzie Pan umiejętności wyrażania myśli i uczuć, umiejętności rozwiązywania konfliktów itp.
pozdrawiam
Dorota Babrzymąka