Co zrobić, żeby stracić 15 kilogramów?

Proszę o rade co zrobic by stracić 15 kg . Mam 25 lat, 161 cm wzrostu . Wazę około 76 kg . Bardzo chciałabym stracić na wadze . Prace mam raczej siedząca , mało czasu na ćwiczenia . Pozdrawiam

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam.
W Pani przypadku zdrowa waga to 56-57 kg jeżeli jest Pani drobnej budowy ciała. Proszę wykluczyć z diety słodycze, słodkie i gazowane napoje, fas food, ograniczyć węglowodany. Dieta powinna opierać się na 3 podstawowych zasadach: regularności posiłków ( najlepiej jak będzie ich 5), piciu do 2 l wody dziennie, aktywności fizycznej. Jeżeli nie ma Pani czasu na ćwiczenia to proszę włączyć spacer. Wystarczy godzina dziennie.
Pozdrawiam Julita Krawczyk