Co zrobić, żeby syn otworzył się w szkole i przestał być wstydliwy?

Mój 6 letni syn chodzi do zerówki i bardzo jest wstydliwy i bardzo cichy.W domu zaś jest zupełnie odwrotnie i w innych miejscach po za szkołą .Co mam zrobić żeby w szkole się otworzył.

Witam. Może zaprosić kolegów do domu, w bezpiecznym dla siebie miejscu i tam by się oswajał z dziećmi. A druga rzecz, może trzeba go takiego zaakceptować...