Co zrobić, żeby waga spadła?

Witam.Mam problem z nadwagą.Przy wzroście 167cm ważę ponad 69 kg.Zawsze jakoś udawało mi się chudnąć bez drastycznych metod,ale nie minie pół roku i moja waga drastycznie się zwiększa, a jem to co przy odchudzaniu i jeszcze w mniejszych ilościach,ćwiczę i ciągle nic.Mojemu chłopakowi to nie przeszkadza,ale ja nie czuję się komfortowo szczególnie wtedy jeśli ma dojść między nami do bliskości.Co mogę jeszcze zrobić żeby moja waga spadła i już nigdy się nie podnosiła?Proszę o pomoc.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę wykonać badania tarczycy z przeciwciałam przeciw chorobie hashimoto, morfologie, poziom cukru oraz lipidogram. Z wynikami badań proszę zgłosić się do dietetyka który dobierze dietę dla Pani tak aby waga spadła.

Pozdrawiam

Dzień Dobry,

Objawy mogą być spowodowane niedoczynnością tarczycy , zwalnia się wtedy metabolizm organizmu i ciężko schudnąć. Powinna Pani zrobić badania z krwi. Może Panią skierować lekarz pierwszego kontaktu. Jeśli nie , można je zrobić prywatnie. Za zestaw badań TSH, FT3, FT4, anty TPO zapłaci PAni 100 zł.

Pozdrawiam.

Joanna Arciszewska.