Co zrobić, żeby wyglądać ładnie?

Witam. Za tydzień i kilka dni kończę 14 lat. Moja waga wynosi 58 kg i waha się w górę, maksymalnie do 60,7 kg. Mój wzrost to ok. 158 cm. W mojej rodznie występuje nadwaga. Jedyne szczupłe osoby to dwie ciocie, w tym jedna chora :( Tryb życia raczej siedzący, jestem w klasie matematyczno-fizycznej, mam dużo nauki. Aktywność fizyczna: 4 razy w tygodniu basen, raz w tygodniu idę do szkoły z buta ok. 6 km. Stosowałam różne diety, zdrowo się odżywiałam, jadłam jakieś specyfiki, ale wszystko idzie na marne, bo w domu jest dużo pysznych rzeczy, do których mam słabość, np. ciasto drożdżowe. Nie byłam z tym u lekarza, mały wstyd przed rodziną. Na śniadanie plasterek pomidora lub kilka łyków jogurtu, ewentualnie kilka łyżek płatów na mleku (na serio), w szkole obiad - ziemniaki, surówka i czasem zjem mięso (staram się jeść tylko raz w tygodniu), potem w domu kawałek ciasta i marchewka albo inny owoc. Piję wodę gazowaną lub wode z syropem owocowym, np. soczek babuni. W weekend jem normalnie: miska płatków, kilka kawałków ciasta, ziemniaki, kurczak, surówka, kilka kanapek. Na nic nie choruję. Bardzo proszę o pomoc. Zależy mi, żeby zrzucić tak 10 kg lub więcej.

Witam!

Walka z nadmiarem kilogramów powinna przebiegać na kilku frontach:
1. powinnaś odżywiać się zdrowo i wykluczyć łakocie, fast foody i tłuste przekąski, podobnie kolorowe napoje gazowane,
2. koniecznie powinnaś zwiększyć dzienną aktywość fizyczną do wymiaru co najmniej 30 minut,
3. unormuj pory posiłków (4-5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny),
4. musisz zadbać o stan skóry, ciała poprzez masaże skóry i stosowanie kosmetyków ujędrniających.

Warto także, abyś udała się na konsultację lekarską w celu sprawdzenia stanu zdrowia i oceny, jaka może być przyczyna nadmiaru masy ciała (żywieniowa czy nie tylko?).

Myślę, że powinnaś zrezygnować z produktów takich jak: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam