Co zrobic, żeby zmniejszyć poziom cukru?

Mam wysoki poziom cukru, co mam rozbić zeby zmniejszyć jego poziom ( 98 mg/dl ) ?

Witam Pana,

Prawidłowa wartość glikemii na czczo to wartości pomiędzy 70-99 mg/dl, a więc wynik jest jeszcze prawidłowy i nie stanowi stanu przedcukrzycowego. Cukrzycę rozpoznajemy, gdy glikemia na czczo w dwóch pomiarach wynoasi >=126 mg/dl. Pomiary powinny być wykonywane z krwi żylnej. Jeśli te wartości Pana niepokoją, to proszę zadbać o prawidłową masę ciała, regularny wysiłek fizyczny i zdrową dietę z ograniczeniem cukrów prostych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz