Codzienna masturbacja a uzależnienie

Witam. Mój problem polega na masturbacji. Zawsze gdy kładę się spać odczuwam chęć masturbacji od kilku miesięcy zdarza mi się to co dzień mam 19 lat. Zawsze gdy nie ma nikogo w domu też się masturbuje czy to nie jest już nałóg? Proszę o poradę
19 LAT ponad rok temu

Dzień dobry
Sama masturbacja nie jest szkodliwa, natomiast jeśli zabiera czas na realizację innych potrzeb, a jak piszesz zaczynasz szukać miejsc i czasu aby się zaspokoić się, zamiast realizować inne zadania, to należałoby się nad tym zastanowić i udać się po poradę do psychologa-seksuologa. Niestety nie znając twojej historii, nie mogę ci bardziej pomóć. Pozdrawiam

Dzień dobry.
Na podstawie przedstawionych przez Pana informacji można stwierdzić, że Pańskie zachowanie może skutkować uzależnieniem.
Polecałbym konsultację z psychologiem bądź seksuologiem.
Pozdrawiam

Dzień dobry!
Miarą uzależnienia (nałogu) nie musi być częstotliwość, ale przede wszystkim poczucie PRZYMUSU powtarzania czynności masturbacji, a także utrata kontroli i niemożność powstrzymania się przed masturbacją. Czy zdarzało Ci się postanawiać "dziś tego nie zrobię", a mimo to ulegałeś/ ulegałaś pokusie i łamałeś/ łamałaś swoje postanowienie? Istotne również, jak czujesz się, kiedy z jakiś powodów nie możesz się masturbować (np. nie ma do tego miejsca, czasu i okazji przez wiele dni). Czy czujesz niepokój, podenerwowanie, stres, rosnącą frustrację?
Jeśli nadal niepokoi Cię, czy Twoja masturbacja może mieć charakter uzależnienia, spotkaj się z psychologiem seksuologiem.
Pozdrawiam!