Codzienna masturbacja u 19-latka

Witam, mam 19 lat i ostatnio stwierdziłem że jestem zbyt uzależniony od masturbacji, robię to codziennie po 2 razy, raczej nie czuję się z tym źle ale raczej niezdrowe jest robienie tego w stopniu w którym ja to robię... Co powinienem zrobić oraz jak się powstrzymać od tak częstej masturbacji...?

Dzień dobry!

Pisze Pan, że nie czuje się uzależniony, ale podejrzewa, że jest "niezdrowa" masturbacja z taką częstotliwością. Dlaczego? Co Pana niepokoi? Masturbacja jest naturalnym i zdrowym sposobem rozładowania napięcia seksualnego. Niekiedy zaczyna jednak pełnić inne funkcje - sposobu na relaks, rozładowania stresu, zabicia nudy czy też staje się po prostu nawykiem. Czy próbował Pan w jakikolwiek sposób ograniczyć masturbację?

Pozdrawiam!

Witam, skoro jest Pan zaniepokojony częstotliwością masturbowania, warto się tej sprawie przyjrzeć. Masturbacja jest normalną forma aktywności seksualnej w sytuacji gdy nie ma możliwości uprawiania seksu w relacji z kimś lub jako forma uzupełniająca normalne współżycie. Kiedy staje się czymś w rodzaju czynności natrętnej lub obsesji i uniemożliwia lub utrudnia możliwość wchodzenia w relację warto ja ograniczyć, wziąć pod kontrolę. Proponuję wizytę u seksuologa w celu pełniejszej diagnozy oraz uzyskania porady co ze sprawą zrobić. Pozdrawiam