Codzienna masturbacja u 25-latka

Czy codzienna masturbacja jest bezpieczna mam 25 lat i robię to niemalże codziennie jestem facetem? i czy ludzki mózg to mięsień?należy go trenować?.

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że masturbacja praktykowana w celu obniżenia napięcia seksualnego, dodatkowo przy braku możliwości "normalnego" współżycia, jest normą. Jej codzienne uprawianie może nie być bezpieczne, prowadzić może bowiem do przyzwyczajenia się do takiego sposobu osiągania satysfakcji seksualnej, co może rodzić problemy w życiu intymnym z partnerem.
Odpowiedź na Pana ostatnie pytanie brzmi - mózg nie jest mięśniem, jednak należy go trenować. Trening jednak dotyczy rozwijania funkcji poznawczych - pamięci, spostrzegawczości, itd., więc powinien być prowadzony raczej w czytelni, bibliotece oraz w szkole, niż w siłowni.

Pozdrawiam.